заштитни ракавици заварување - Кина Tengzhou Линтон Ракавици

заштитни ракавици заварување

 • Името на брендот: LINDUN Brand
 • Земја на потекло: Tengzhou, Кина (континентална)
 • Материјал: Латекс / Памук / гума
 • Боја: персонализација
 • Должина: XS / S / M / L
 • Сертификат: CE FDA ISO13485
 • Пакување: 100pcs / кутија
 • Порт: Кингдао, Кина
 • Трансакции: ФОБ / ЦФР / CIF
 •   : 008613581119682
 • детали за производот

  Тагови производ

  име на производот

  FT БЕЗБЕДНОСТ крава гранулирана кожа заварување работа ракавици кожа со Сплит кожа манжетни, рака маска ракавица

  материјал

  Шел: АБ одделение крава Сплит кожа

  Целосна поставата, едно парче назад

  боја

  Физичко или опции

  големина

  13 "/ 14" / 16 "

  Користење на логото

  персонализација

  MOQ

  500dozs

  пакет

  12 PRS / ПЕ вреќа, 10 polybags / картон или како по барање на клиентот

  OEM? Прифатени

  Да, може да се произведуваат, како на дизајн или на барање на купувачот

  Примероци доведе време

  Обично во рок од 7-10 дена

  Време на испорака

  Околу 30 ~ 40 дена по ред, зависи од количината цел клиенти и нашето производство

  распоред

  Има сертификат

  Сите производи можат да бидат донесени азо слободни и ниска-кадмиумски

  апликација

  1.Warehousing

  2.Welding

  3.Construction

  4.etc.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !