Белата латекс ракавици - Кина Tengzhou Линтон Ракавици

Белата латекс ракавици

 • Името на брендот: LINDUN бренд
 • Земја на потекло: Tengzhou, Кина (континентална)
 • Материјал: Латекс / Памук / гума
 • Боја: персонализација
 • Должина: XS / S / M / L
 • Сертификат: CE FDA ISO13485
 • Пакување: 100pcs / кутија
 • Порт: Кингдао, Кина
 • Трансакции: ФОБ / ЦФР / CIF
 •   : 008613581119682
 • ФОБ Цена: US $ 0,08-2 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 1000000 парчиња неделно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Латекс ракавици? се природен материјал, направена од гума.? Тие се популарен избор на заштитни ракавици за медицински или индустриска употреба.? Главната причина луѓе би ја одбрале алтернатива на латекс е затоа што многу луѓе страдаат од латекс алергии.? Кога алергија не е загриженост, латекс го имаат мала предност со комфор и умешност во текот нитрилна ракавици.

  Атрибути вклучуваат:

  Се вклопуваат како втора кожа

  Имаат високо ниво на чувствителност на допир

  Се добри за носење за еден подолг временски период

  Работи добро за високо-ризични ситуации поврзани со заразни материјали

  Се ефективни

  Дали лесно прав, што го прави полесно да се стави на

  Се многу еластични и силни

  се биоразградливи

  Место на потекло

  КИНА

  снабдување со капацитет

  500.000 штеки месечно

  функција

  ,? животната средина добро чувство, цврст и издржлив

  цел

  Може да се користи за медицински третман, храна

  пакување

  картон големина: 32 * 25 * 23cm

  Пакување: 100 пара / кутија, 10 кутии / ЦТН

  плаќање

  30% T / T припејд и 70% по видување L / C;

  Услови цена

  ФОБ или CIF

  Водечко време

  30-55 дена? по приложениот пристигна

  MOQ

  500 штеки

  shippment пристаниште

  Кингдао Кина

  предности

  Ние имаме сопствена фабрика за ? латекс ,? нитрилна ? ракавици предмети. краток рок на испорака и конкурентна цена

  складирање

  На ракавици ќе ги задржат своите својства кога се чуваат во? сува состојба на температура не повисока од 30 ℃

  Содржината на влага

  Под 0.8% на годишно ракавица

  Рок на траење

  5 години од датумот на производство

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !